Publikacje
Władze Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie wspierając rozwój naukowy nauczycieli akademickich będą finansowały artykuły naukowe zakwalifikowane do wydania w czasopismach ujętych w Journal Citation Reports (lista filadelfijska) oraz w Komunikacie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 1 grudnia 2021 roku w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych.
Wysokość finansowania przez Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie publikacji artykułu w czasopismach w Journal Citation Reports oraz w czasopismach zgodnych z Komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 1 grudnia 2021 roku w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych będzie wynosiła 100% kosztów jego wydania – minimalna wartość punktów MEiN 100 i powyżej oraz przypisane do dyscypliny nauki o kulturze fizycznej.
Źródłem finansowania publikacji naukowych, zgodnie z wyżej wymienionymi kryteriami, będzie rezerwa Prorektora ds. Nauki.
Nauczyciele akademiccy, po zakwalifikowaniu artykułu do druku, przedkładają Prorektorowi ds. Nauki wniosek o finansowanie wydania artykułu naukowego.
Prorektor ds. Nauki będzie podejmował decyzje o sfinansowaniu artykułów naukowych zakwalifikowanych do wydania w czasopismach ujętych w Journal Citation Reports, oraz w Komunikacie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 1 grudnia 2021 roku w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych.
Autor/Autorzy artykułów naukowych będą mogli uzyskać sfinansowanie kosztów wydania publikacji w czasopismach naukowych znajdujących się w Komunikacie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 1 grudnia 2021 roku w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych dwa razy w roku kalendarzowym.
Rejestr artykułów oraz kwot dotyczących finansowania i współfinansowania wydania artykułów naukowych przez Akademię będzie prowadził Dział Nauki i Wydawnictw.
- Impact Factor przejdź do bazy Journal Citation Reports >>>
- CiteScore (SCOPUS) przejdź do bazy Scopus >>>
- SCOPUS przejdź do bazy >>>
- Web of Science przejdź do bazy >>>
- Otwarty dostęp do publikacji naukowych (MNiSW)
- Polityka otwartego dostępu i otwarta nauka (prezentacja MNiSW)
- Uwolnij Naukę - o otwartym dostępie do publikacji naukowych
- Program HORYZONT 2020
- Open Access - Otwarta Nauka (kurs)
- Kampania Open Access – możesz to zrobić lepiej niż chomik
- Być naukowcem widocznym w sieci. Wprowadzenie do Open Access - Karolina Grodecka (prezentacja)
- Zalecenie Komisji Europejskiej z dnia 17 lipca 2012 r. w sprawie dostępu do informacji naukowej oraz jej ochrony
- Kierunki rozwoju otwartego dostępu do publikacji i wyników badań naukowych w Polsce (MNiSW 2015)
- Stanowisko Prezydium KRASP i Prezydium PAN z dnia 5 lipca 2013 r. w sprawie zasad otwartego dostępu do treści publikacji naukowych i edukacyjnych (Warszawa 2013)
- Otwarta nauka: czyli dobre praktyki uczonych (aut. Paweł Szczęsny)
- Otwarte czasopisma : zakładanie czasopism naukowych oraz transformacja czasopism zamkniętych (aut. Emanuel Kulczycki)
- Otwarty dostęp do publikacji naukowych : kwestie prawne (aut. Krzysztof Siewicz)
- Przewodnik po otwartej nauce
- Wolne licencje w nauce. Instrukcja
-
SHERPA/RoMEO (serwis zawiera informacje o polityce największych wydawnictw w zakresie udostępniania publikacji w otwartym dostępie) przejdź do serwisu >>>